Zakończenie roku 2017/2018

22 czerwca pożegnaliśmy

kolejny rocznik gimnazjalistów.

Pani dyrektor Ewa Gawrzial

pożegnała ich tymi słowami:

"Pani Naczelnik, szanowni rodzice, drodzy nauczyciele i Wy kochani absolwenci gimnazjum.

Za Wami kolejny etap Waszej edukacji w tej szkole, dla większości to etap bardzo długi-bo szkoły podstawowej i gimnazjum,  dla części tylko gimnazjum.

Czas gimnazjum pozostawił w nas wszystkich bogate wspomnienia. Byliście bowiem niezwykle kreatywni, aktywni, przynosiliście nam dzięki temu wiele ciekawych doznań, było Was widać i słychać.  Uczestniczyliście w wielu ciekawych projektach, aktywnie uczestniczyliście w programie Erasmus+ czy programach wymian młodzieży. Były one bardzo twórcze, oprócz nawiązywania przyjaźni i wzbogacania kompetencji językowych czy krajoznawczych, tworzyliście np. wspólne utwory wokalno-instrumentalne, spowodowaliście że szkoła stała się bardziej kolorowa- malowaliście bowiem drzwi klasowe, ściany.

Jesteście dla nas chlubą również jeśli chodzi o efekty kształcenia- uzyskaliście bardzo wysokie wyniki nauczania o czym świadczy  duża ilość świadectw z wyróżnieniem. Wyniki egzaminów gimnazjalnych wyróżniają naszą szkołę. We wszystkich obszarach egzaminu uzyskaliście bowiem wyniki znacznie przewyższające średnie kraju.

Uczestniczyliście w wielu konkursach przedmiotowych, sześciu z Was uzyskało tytuły laureata, mieliśmy też kilku finalistów. Osiągaliście czołowe miejsca i wyróżnienia w wielu konkursach tematycznych. Dziękuję Wam za to, gdyż wpłynęliście na podwyższenie prestiżu naszej szkoły.

Uzyskanie takich wyników we wszystkich dziedzinach pracy szkoły nie byłoby możliwe bez współpracy z rodzicami, bez ich otwartości i życzliwości.  Niejednokrotnie to Państwo realizowali wspólnie ze swoimi dziećmi projekty szkolne np. wymiany młodzieży, gdzie gościliście młodzież z innych krajów i współuczestniczyliście w realizacji projektu. Bez Państwa nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego. Dziękuje Państwu za wsparcie i za to, że w wychowywaniu Państwa dzieci, szliśmy w tym samym kierunku.

Dziękuję serdecznie moim nauczycielom, których autorytet , wiedza i umiejętności oraz dodatkowa praca wpłynęły na to, że uczniom mimo obowiązku nauki sprawiało przyjemność przebywanie w tej szkole. Myślę, że aby praca przynosiła efekt, trzeba ją lubić.  A moi nauczyciele lubią swoich uczniów i to procentuje. Jak wszędzie zdarzały się problemy, które dzięki owocnej współpracy pani pedagog z nauczycielami, rodzicami i uczniami udawało się w większości rozwiązywać.

Aby realizacja wielu przedsięwzięć była możliwa, ważne jest wsparcie i życzliwość organu prowadzącego, za co dziękuję pani naczelnik.

Szanowni Państwo,

Dzisiaj jest także wyjątkowa okazja do szczególnych podziękowań. Serdecznie podziękowania kieruję do pań- nauczycielek, które podjęły decyzję, iż z końcem tego roku szkolnego kończą swoją aktywność zawodową.

Kilkuletnią współpracę z nami w roli Przewodniczącej Rady Rodziców kończy pani Beata Weiss- zawsze uśmiechnięta, energiczna, chętna do pomocy. Pani Beata wiele swojego prywatnego czasu poświęciła pracy na rzecz szkoły. Pani Beato, bardzo gorąco za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i sukcesów.

Kochani, spotkaliśmy się tutaj w szczególnym dla Was momencie- dzisiaj kończycie ostatni etap obowiązku szkolnego. To co rozpocznie się w waszym życiu po wakacjach, zależy od Was.

Życzę Wam dokonywania trafnych wyborów, życzę Wam kontaktów z życzliwymi i dobrymi ludźmi.

Wierzcie w to, że nie ma sytuacji niemożliwych, że zawsze jest wyjście nawet z trudnych sytuacji. Bądźcie ciekawi życia.

Kierujcie się słowami Adama Asnyka:

„Szukajcie prawdy jasnego promienia,

Szukając nowych, nieodkrytych dróg”

Życzę Wam wspaniałych, słonecznych wakacji i wspaniałego życia!"