Jesteś tutaj: Start / O Szkole / Historia Szkoły

Historia Gimnazjum Nr 12 w Grudziądzu

Gimnazjum Nr 12 znajduje się w centrum grudziądzkiego osiedla Strzemięcin, przy ul. Korczaka 23. Istnieje ono od roku szkolnego 1999/2000. Jako pierwsza stanowisko dyrektora objęła pani mgr Teresa Betlińska, obecnie wice-dyrektorem szkoły odpowiedzialnym za gimnazjum jest pan mgr Jarosław Radomski. Na podstawie uchwały nr | X | 55 | 03 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 11 czerwca 2003r. gimnazjum weszło w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3. Sąsiaduje ze Szkołą Podstawową Nr 7, oraz V Liceum Ogólnokształcącym. Każda ze szkół mieści się w osobnym segmencie budynku. Dyrektorem całego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 jest pani mgr. Ewa Gawrział. Nasza szkoła obecnie posiada 12 oddziałów, w których uczy się ok. 350 gimnazjalistów. Od samego początku pracowaliśmy na to, by osiągnąć sukces edukacyjny i wychowawczy. W tej chwili jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, którzy w większości bez kłopotów dostają się do wybranych szkół ponadgimnazjalnych.

Dlaczego warto wybrać nasze gimnazjum ?

- Proponujemy uczniom naukę w miłych i higienicznych warunkach.
- Utrzymujemy wysoki poziom nauczania, co potwierdzają wyniki egzaminu gimnazjalistów.

- Umożliwiamy korzystanie z bogato wyposażonej i skomputeryzowanej biblioteki (czytelnia, Internet).
- Zajęcia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną
- Posiadamy dobrze wyposażone sale lekcyjne.
- Uczniowie mogą korzystać z sal gimnastycznych, świetlicy, stołówki, sklepiku i kawiarenki.
- Organizujemy liczne konkursy i zajęcia pozalekcyjne.
- Uczestniczymy w spektaklach teatralnych, seansach filmowych, rajdach i wycieczkach.
- Dbamy o miłą atmosferę i dobre samopoczucie uczniów.
- Zapewniamy opiekę pedagoga szkolnego, stomatologa i pielęgniarki.