Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Nowości

Nowości

Artykuły

Żywa lekcja historii

2018-11-19

       16 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny, który zaprezentował żywą lekcję historii na temat: "DŁUGI WIEK XIX - KU NIEPODLEGŁEJ". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Przedstawiono  zagadnienie powstań narodowowyzwoleńczych, zaprezentowano bogactwo strojów i rodzaje uzbrojenia dziewiętnastowiecznych wojsk. Podczas wędrówki przez lata poznaliśmy sylwetki naszych bohaterów narodowych - od Tadeusza Kościuszki do Józefa Piłsudskiego.Dzięki temu, że mogliśmy wcielać się w te postacie, poszerzyliśmy naszą wiedzę historyczną, dobrze się przy tym bawiąc.

Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii

Szukamy wolontariuszy do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

2018-11-18

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

 

  W ramach szkolnej akcji charytatywnej "Łapa w naszych rękach" szukamy wolontariuszy do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Wymagania: 

- ukończone 16 lat (młodsi uczniowie tylko pod opieką osób dorosłych),

- uzyskanie zgody rodziców lub opiekunów,

- miłość do zwierząt,

- odpowiedzialność.

Prosimy wszystkich chętnych o zgłoszenie się do wychowawców klas. 

 

Czytaj więcej o: Szukamy wolontariuszy do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Szkolna akcja charytatywna "Łapa w naszych rękach"

2018-11-18

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej akcji charytatywnej "Łapa w naszych rękach", która ma na celu pomoc zwierzętom przebywającym w  Centrum Opieki nad Zwierzętami  w Grudziądzu.

Prosimy wszystkie klasy o przygotowanie prezentu dla psa lub kota  ze schroniska do dnia 11 grudnia 2018 r.. Najbardziej potrzebne są koce, żwirek dla kotów, mokra karma oraz miski.

Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane Centrum Opieki nad Zwierzętami przez szkolnych wolontariuszy.

 

Czytaj więcej o: Szkolna akcja charytatywna "Łapa w naszych rękach"

Szkolny marsz niepodległości

2018-11-10
         W dniu 9 listopada 2018 r. społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ogólnokształcących przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu narodowego.
Punktualnie o godzinie 11.11 na szkolnym dziedzińcu uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum wraz ze swoimi nauczycielami i dyrekcją placówki wspólnie zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, wyrażając w ten sposób swój patriotyzm.
Po uroczystym odśpiewaniu hymnu odbył się przemarsz wokół osiedla Strzemięcin, którym uczciliśmy Święto Niepodległości.
Czytaj więcej o: Szkolny marsz niepodległości

100x100

2018-11-09

                Uczniowie ZSO realizowali kilka projektów „100… na 100- lecie niepodległości”. Niektóre z nich, to zadania ogólnopolskie, inne – powstałe z własnych pomysłów. Niezwykła kreatywność, zaangażowanie, wiedza i talent zaowocowały niesamowitym efektem końcowym. Oprócz doskonalenia form wypowiedzi (list otwarty, kartka pocztowa), czy bogacenia słownictwa czynnego, była to też okazja do dobrej zabawy. Każdy – od ucznia klasy IV po młodzież z gimnazjum, znalazł coś dla siebie i umiejętnie wykorzystał swoją szansę:

  • 100 kartek z pozdrowieniami dla uczniów szkół w całej Polsce
  • 100 ważnych słów na co dzień
  • 100 listów otwartych o tematyce patriotycznej
  • 100 krzyżówek niepodległościowych
  • 100 postaci z literatury, filmu, historii, polityki
  • 100 warkoczy
  • 100 kotylionów wspólnie wykonanych
Czytaj więcej o: 100x100

Prezentacja multimedialna z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

2018-11-08

Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości

społeczność uczniowska miała okazję

obejrzeć prezentacje multimedialne.

Słowo, obraz i muzyka dostarczyły niezapomnianych

wrażeń i refleksji.

Czytaj więcej o: Prezentacja multimedialna z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Muzyczna lekcja patriotyzmu

2018-11-08

30 października 2018 r. uczniowie klasy III c gimnazjum udali się do klubu "Akcent" na spektakl "Wyzwolenie" przygotowany przez Bałtycki Teatr Narodowy.

Był to musical rockowy ukazujący Polskę w groteskowy sposób. Historia opowiadała o zbuntowanym bohaterze romantycznym - Konradzie.

Przedstawienie pozwoliło przyjrzeć się narodowym postawom, które zostały ukazane z humorem i dystansem.

Młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w spektaklu.

Czytaj więcej o: Muzyczna lekcja patriotyzmu

Pamiętamy... wspominamy

2018-10-31

U Wiedźmina w świecie fantasy

2018-10-29

Miłośnicy literatury fantasy i twórczości Andrzeja Sapkowskiego przeżyli  niesamowitą przygodę. W dniu 25.10 2018 roku uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum obejrzeli musical w Teatrze Muzycznym w Gdyni.Głównym bohaterem spektaklu jest Geralt z Rivii - wiedźmin, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami. Na podstawie książek Sapkowskiego narysowano komiks, nakręcono film, stworzono popularne gry komputerowe, ale to, co zaproponowali  twórcy musicalu,  przeszło nasze oczekiwania. Wspaniała muzyka, taniec, akrobacje, niesamowita scenografia, efekty specjalne, kostiumy i charakteryzacja postaci  sprawiły,że przedstawienie było dla wszystkich prawdziwą ucztą kulturalną. 

Czytaj więcej o: U Wiedźmina w świecie fantasy

Nasze wspomnienia

2018-10-27

W myśl słów pochodzących ze szkolnego hymnu, a odnoszących się do naszego Patrona: „Biec przez przeszkody, łamać przeszkody” społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu wzięła udział w XXXVII Międzynarodowym Biegu im. Bronisława Malinowskiego, który  odbył się 29 września 2018r. Uczestnicy  zmagali się z własnymi słabościami, starając się przezwyciężyć zmęczenie fizyczne i bariery psychiczne. Wszyscy wykazali się wolą walki i niezwykłą determinacją. Dobiegając do mety, każdy poczuł smak zwycięstwa. Nie trzeba stawać na podium, żeby  być z siebie dumnym.

Jak co roku pokazaliśmy, że „trzeba nam zawsze dzielnym być, gdy Patron przyjacielem”.

 

Czytaj więcej o: Nasze wspomnienia

Nietypowa lekcja języka niemieckiego

2018-10-08

Uczniowie klas III b i III c gimnazjum oraz VIII c szkoły podstawowej uczestniczyli w w cyklu lekcji języka niemieckiego za pośrednictwem Skype'a.

Te nietypowe zajęcia zostały zorganizowane przez Instytut Kultury działający w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej w Warszawie i Krakowie.

Młodzież miała możliwość utrwalenia słownictwa w języku niemieckim oraz poszerzenia  wiedzy o historii i tradycjach krajów niemieckojęzycznych.  To wyjątkowe spotkanie z językiem obcym  było ciekawym doświadczeniem.

 

Czytaj więcej o: Nietypowa lekcja języka niemieckiego

Wymiana młodzieży.

2018-10-02

Podczas wymiany młodzieży uczniowie ZSO  wraz z gośćmi z Niemiec wybrali się na spacer po naszym pięknym mieście. Głównym zadaniem uczestników warsztatów  było wykonanie ciekawych zdjęć w niezwykłym ujęciu – ramek i luster. Pomocą służył im profesjonalny fotograf – Mariusz Nasieniewski.  Oryginalne prace powstały także w trakcie wizyty w muzeum, gdzie przy pomocy kamery otworkowej uwieczniono zabytkowe budowle Grudziądza.

Czytaj więcej o: Wymiana młodzieży.

Turniej tenisa stołowego

2018-09-27

Zakończenie roku 2017/2018

2018-06-27

22 czerwca pożegnaliśmy

kolejny rocznik gimnazjalistów.

Pani dyrektor Ewa Gawrzial

pożegnała ich tymi słowami:

 

 

"Pani Naczelnik, szanowni rodzice, drodzy nauczyciele i Wy kochani absolwenci gimnazjum.

Za Wami kolejny etap Waszej edukacji w tej szkole, dla większości to etap bardzo długi-bo szkoły podstawowej i gimnazjum,  dla części tylko gimnazjum.

Czas gimnazjum pozostawił w nas wszystkich bogate wspomnienia. Byliście bowiem niezwykle kreatywni, aktywni, przynosiliście nam dzięki temu wiele ciekawych doznań, było Was widać i słychać.  Uczestniczyliście w wielu ciekawych projektach, aktywnie uczestniczyliście w programie Erasmus+ czy programach wymian młodzieży. Były one bardzo twórcze, oprócz nawiązywania przyjaźni i wzbogacania kompetencji językowych czy krajoznawczych, tworzyliście np. wspólne utwory wokalno-instrumentalne, spowodowaliście że szkoła stała się bardziej kolorowa- malowaliście bowiem drzwi klasowe, ściany.

Jesteście dla nas chlubą również jeśli chodzi o efekty kształcenia- uzyskaliście bardzo wysokie wyniki nauczania o czym świadczy  duża ilość świadectw z wyróżnieniem. Wyniki egzaminów gimnazjalnych wyróżniają naszą szkołę. We wszystkich obszarach egzaminu uzyskaliście bowiem wyniki znacznie przewyższające średnie kraju.

Uczestniczyliście w wielu konkursach przedmiotowych, sześciu z Was uzyskało tytuły laureata, mieliśmy też kilku finalistów. Osiągaliście czołowe miejsca i wyróżnienia w wielu konkursach tematycznych. Dziękuję Wam za to, gdyż wpłynęliście na podwyższenie prestiżu naszej szkoły.

Uzyskanie takich wyników we wszystkich dziedzinach pracy szkoły nie byłoby możliwe bez współpracy z rodzicami, bez ich otwartości i życzliwości.  Niejednokrotnie to Państwo realizowali wspólnie ze swoimi dziećmi projekty szkolne np. wymiany młodzieży, gdzie gościliście młodzież z innych krajów i współuczestniczyliście w realizacji projektu. Bez Państwa nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego. Dziękuje Państwu za wsparcie i za to, że w wychowywaniu Państwa dzieci, szliśmy w tym samym kierunku.

Dziękuję serdecznie moim nauczycielom, których autorytet , wiedza i umiejętności oraz dodatkowa praca wpłynęły na to, że uczniom mimo obowiązku nauki sprawiało przyjemność przebywanie w tej szkole. Myślę, że aby praca przynosiła efekt, trzeba ją lubić.  A moi nauczyciele lubią swoich uczniów i to procentuje. Jak wszędzie zdarzały się problemy, które dzięki owocnej współpracy pani pedagog z nauczycielami, rodzicami i uczniami udawało się w większości rozwiązywać.

Aby realizacja wielu przedsięwzięć była możliwa, ważne jest wsparcie i życzliwość organu prowadzącego, za co dziękuję pani naczelnik.

 

Szanowni Państwo,

Dzisiaj jest także wyjątkowa okazja do szczególnych podziękowań. Serdecznie podziękowania kieruję do pań- nauczycielek, które podjęły decyzję, iż z końcem tego roku szkolnego kończą swoją aktywność zawodową.

Kilkuletnią współpracę z nami w roli Przewodniczącej Rady Rodziców kończy pani Beata Weiss- zawsze uśmiechnięta, energiczna, chętna do pomocy. Pani Beata wiele swojego prywatnego czasu poświęciła pracy na rzecz szkoły. Pani Beato, bardzo gorąco za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i sukcesów.

Kochani, spotkaliśmy się tutaj w szczególnym dla Was momencie- dzisiaj kończycie ostatni etap obowiązku szkolnego. To co rozpocznie się w waszym życiu po wakacjach, zależy od Was.

 Życzę Wam dokonywania trafnych wyborów, życzę Wam kontaktów z życzliwymi i dobrymi ludźmi.

Wierzcie w to, że nie ma sytuacji niemożliwych, że zawsze jest wyjście nawet z trudnych sytuacji. Bądźcie ciekawi życia.

Kierujcie się słowami Adama Asnyka:                                

     „Szukajcie prawdy jasnego promienia,

  Szukając nowych, nieodkrytych dróg”

Życzę Wam wspaniałych, słonecznych wakacji i wspaniałego życia!"

 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku 2017/2018

Stulecie odzyskania Niepodległości.

2018-06-07

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę

w naszej szkole zorganizowano konkurs historyczny pod hasłem

„Droga Polski do Niepodległości”.

Konkurs odbył się 29 maja 2018r.

Brało w nim udział 26 uczniów z gimnazjum i liceum,

a najlepszymi okazały się:

Barbara Włodarska z IIIc – I miejsce

Patrycja Iwańska z IIId – II miejsce

Aleksandra Siedlecka z IIIc – III miejsce

Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Stulecie odzyskania Niepodległości.