V Liceum Ogólnokształcące Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

"Wolność - kocham i rozumiem..."

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Maratonie Pisania Listów Amnesty International.

Jest to największa globalna akcja, która ma na celu pomoc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane.

Młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej, gimnazjum i V LO pod opieką nauczycieli przedmiotów humanistycznych napisała ponad 300 listów

w języku polskim, angielskim i niemieckim w obronie odważnych kobiet, których prawa zostały pogwałcone.

W dniu 7 grudnia 2018 r. włączyliśmy się do Maratonu Pisania Listów, który został zorganizowany w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

i wraz z uczniami z innych grudziądzkich placówek oświatowych walczyliśmy z niesprawiedliwością, budując bardziej sprawiedliwy świat.