DBI

Dziś obchodziliśmy pierwszy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W naszej szkole został zorganizowany apel,

na którym przedstawiono następujące

planowane działania:

1. Zamieszczenie na stronie głównej szkoły bannera DBI 2017

2. Wykonanie z uczniami klas I - VI plakatów promujących bezpieczne korzystanie z Internetu oraz ostrzegających przed niebezpieczeństwami w sieci (forma pracy - zadania domowe - tematy tutaj.)

3. Przygotowanie w holu szkoły wystawy edukacyjnej na temat DBI z prac uczniów klas I - VI.

4. Przeprowadzenie lekcji wychowawczych wg scenariuszy zajęć przygotowanych w oparciu o materiały z safeinternet.pl "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie"

5. Przeprowadzenie konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci Internet.

6. Przeprowadzenie debaty o wadach i zaletach korzystania z Internetu.

Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 będzie uświadomienie dzieciom, że mają wpływ na to, czy Internet jest miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Razem zmieniamy Internet na lepsze".

Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.