KONCERT MŁODYCH TALENTÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Dnia 30 października 2018 roku w szkolnej auli odbył się koncert, którego odbiorcami byli uczniowie z klas młodszych. Uzdolnieni  muzycy z  klas IV - VIII zaprezentowali grę na instrumentach. Przed występem każdy zaprezentował instrument, na którym gra i opowiedział o swojej muzycznej przygodzie.

Przed publicznością wystąpili:

Ø  Maksymilian Kowalski i Franciszek Fabiński z klasy VIII b, grając na elektronicznym instrumencie klawiszowym

Ø  Nadia Krause z klasy IV a, wykonując utwór na keyboardzie

Ø  Zuzanna Aleksandrowicz z klasy V e, prezentując instrument strunowy – gitarę  klasyczną

Ø   Konrad Pierzniak z klasy VIII b, pokazując możliwości innego rodzaju instrumentu strunowego - gitarę elektryczną

Ø  Aleksandra Nowacka z klasy V c, która wprowadziła słuchaczy w refleksyjny nastrój, grając na instrumencie dętym - flecie poprzecznym.

Ø  Paweł Łaniecki z klasy VIII d, wydając przepiękne dźwięki na akordeonie guzikowym

Ø  Nikodem Lewandowski z klasy VIII b, który mocnym uderzeniem zakończył występ uzdolnionych uczniów; zagrał utwory na perkusji, co wzbudziło najwięcej emocji.

Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami i poprosiła Nikodema o utwór na bis.

Spotkanie uczniów klas I-III ze starszymi kolegami pozwoliło poznać instrumenty muzyczne i utrwalić wiadomości zdobyte na edukacji muzycznej. Uczniowie  przypomnieli sobie podział instrumentów muzycznych: klawiszowych, strunowych, dętych i perkusyjnych. Na zakończenie spotkania uczennica klasy V e Klaudia Sulewska, która odegrała rolę dyrygenta, zaśpiewała z  widzami wesoły utwór „Jestem muzykantem”.

Wszystkim wykonawcom bardzo  dziękujemy! A ich rodzicom jesteśmy wdzięczni za umożliwienie wysłuchania utworów - przywiezienie instrumentów do szkoły. Wiemy, że nie było to łatwe zadanie. Młodym artystom życzymy sukcesów i wytrwałości w grze na swoim instrumencie.