Przyjaźń i zaufanie

5 maja odbyły się zajęcia, których tematem była przyjaźń. Każdy z nas wie czym ona jest. Ale w piątek dzieci miały możliwość przekonać się na własnej skórze na czym ona polega. Służyło temu specjalnie przygotowanie wyzwanie - "Wyobraźcie sobie, że sticie na skraju lasu i musicie przejść wyznaczoną ścieżką na jego drugą stronę. Po drodze rosną gęste zarośla, można także wpaść do rzeczki. Aby się nie zgubić, trzeba poruszać się tylko po wyzanczonej ścieżce. Ale zadanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jedna osoba z każdej pary ma zasłonięte oczy, a zadaniem drugiej jest przeprowadzić bezpiecznie przyjaciela przez las." Dzieci musiały zaufać sobie wzajemnie, Słuchać swoich komunikatów, wspólnie starać się wykonać zadanie. Radość z jego wykonania była ogromna.

Jak się okazało, to wiele jest sposobów spędzania czasu z przyjacielem - dzieci stworzyły kolaże o tej tematyce.

Następnie porozmawialiśmy o przyjaźni na odległość. Jak może wyglądać taka relacja? W jaki sposób można się komunikować? I znowu nasze dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Wymieniły rozmowy telefoniczne, media społecznościowe, komunikatory i wiadomości tekstowe.

Na koniec wymieniliśmy hasła kojarzące się z przyjaźnią - zaufanie, zabawa, radość, pomoc w potzrebie, wspólne pasje, żarty, przygody, sekrety, wsparcie, rozmowy...

Każdemu życzymy, by mógł liczyć na prawdziwego przyjaciela!