Klasa II C na wycieczce w Zakurzewie

W dniu 29.09 klasa II c wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej – Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie. Uczniowie wzięli udział w bloku zajęć poświęconym zasadom recyklingu.

Najpierw dzieci usystematyzowały swoje wiadomości na temat prawidłowej segregacji odpadów. Szukały pomysłów na to, co robić, by śmieci produkować mniej. Przekonały się, że plastikową rurkę do napojów można zastąpić rurką bambusową. Oglądały naczynia, których można używać zamiast plastikowych naczyń jednorazowych – co ciekawe – prezentowane talerzyki i miseczki były jadalne, wykonane z otrąb owsianych. Po skończonym posiłku można je ze smakiem schrupać. Dzieci zainteresował bardzo bidon do napojów, ale wcale nie plastikowy, a zrobiony z trzciny cukrowej.
Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych, gdzie nadawały „drugie życie” materiałom przeznaczonym do recyklingu. Zrobiły zabawki zręcznościowe z plastikowych butelek i nakrętek.
Spotkanie zakończyło się konkurencjami sportowymi i zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu. Na terenie zakładu znajduje się bowiem plac zabaw dla dzieci oraz mini-labirynt. Czas na wycieczce upłynął bardzo szybko. Dzieci pełne wrażeń, a przede wszystkim z mocnym postanowieniem dotyczącym prawidłowego segregowania odpadów, wróciły do szkoły.