Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Żywa lekcja historii

2018-11-19

    16 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny, który zaprezentował żywą lekcję historii na temat: "DŁUGI WIEK XIX - KU NIEPODLEGŁEJ". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Przedstawiono  zagadnienie powstań narodowowyzwoleńczych, zaprezentowano bogactwo strojów i rodzaje uzbrojenia dziewiętnastowiecznych wojsk. Podczas wędrówki przez lata poznaliśmy sylwetki naszych bohaterów narodowych - od Tadeusza Kościuszki do Józefa Piłsudskiego.Dzięki temu, że mogliśmy wcielać się w te postacie, poszerzyliśmy naszą wiedzę historyczną, dobrze się przy tym bawiąc.

Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii

Zakończenie zbiórki

2018-11-18

Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i masowo przyłączyli się do zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej o: Zakończenie zbiórki

Wycieczka do Muzeum

2018-11-18

Dnia 13.11.2018 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielką p. E. Stankiewicz ponownie udały się do muzeum w Grudziądzu na warsztaty "Moja mała ojczyzna" - część 2. W kolejnym spotkaniu muzealnym dzieci dowiedziały się, iż pod panowaniem krzyżackim wzniesiono spichrze nad Wisłą, ratusz i domy mieszczańskie

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum

Zakończenie zbiórki owoców drzew leśnych

2018-11-18
Dnia 13 listopada 2018 w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się podsumowanie akcji i rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pt:" Zbieramy owoce drzew leśnych". Nasza szkoła zdobyła 1 miejsce wśród 10 zgłoszonych do konkursu szkół z wynikiem 2671 kg kasztanów i żołędzi. Uczeń naszej szkoły Szymon Korczewski zajął III miejsce w Grudziądzu. Wyróżnienia otrzymali; Aleksander Cukrowski, Filip Motyka i Alan Motyka. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, by pomóc zwierzętom leśnym przetrwać zimę.
Czytaj więcej o: Zakończenie zbiórki owoców drzew leśnych

Szkolna akcja charytatywna "Łapa w naszych rękach"

2018-11-18

       DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

 

             Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej akcji charytatywnej "Łapa w naszych rękach", która ma na celu pomoc zwierzętom przebywającym w  Centrum Opieki nad Zwierzętami  w Grudziądzu.

Prosimy wszystkie klasy o przygotowanie prezentu dla psa lub kota  ze schroniska do dnia 11 grudnia 2018 r.. Najbardziej potrzebne są koce, żwirek dla kotów, mokra karma oraz miski.

Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane Centrum Opieki nad Zwierzętami przez szkolnych wolontariuszy.

 

Czytaj więcej o: Szkolna akcja charytatywna "Łapa w naszych rękach"

Szukamy wolontariuszy do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu

2018-11-18

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

       W ramach szkolnej akcji charytatywnej "Łapa w naszych rękach" szukamy wolontariuszy do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Wymagania: 

- ukończone 16 lat (młodsi uczniowie tylko pod opieką osób dorosłych),

- uzyskanie zgody rodziców lub opiekunów,

- miłość do zwierząt,

- odpowiedzialność.

Prosimy wszystkich chętnych o zgłoszenie się do wychowawców klas. 

Czytaj więcej o: Szukamy wolontariuszy do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu

Święto Niepodległości

2018-11-13

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaszczytnie uczestniczyliśmy we mszy św. w Bazylice Kolegiackiej oraz w uroczystościach patriotycznych z ceremoniałem wojskowym pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości

Rajd pieszy „Odzyskanie niepodległości”

2018-11-13

100 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas VII i VIII oraz IV a świętowali, uczestnicząc 10 listopada 2018r. (sobota) w rajdzie pieszym, który rozpoczął się na Placu Niepodległości przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Trasa okazała się dość trudna – wiodła przez Parski, Cmentarz Wojenny - jednak wszyscy dali radę i z uśmiechem na twarzy zakończyli swoją wędrówkę w Szkole Podstawowej nr 12. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie…

Czytaj więcej o: Rajd pieszy „Odzyskanie niepodległości”

2d w Bibliotece Głównej

2018-11-13
Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w lekcji w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów. Temat lekcji brzmiał: "Wolność to wielki skarb". Zajęcia w ciekawy i obrazowy sposób przybliżyły nam pojęcie wolności i niepodległości oraz zapoznały z wybranymi wydarzeniami z historii Polski. Wykonaliśmy też kotyliony w barwach narodowych.
 
Czytaj więcej o: 2d w Bibliotece Głównej

Nasi laureaci

2018-11-12

7 listopada w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się konkurs międzyszkolny pod hasłem "100 - lecie NIEPODLEGŁOŚCI"  dla uczniów z klas I - III. Polegał on na rywalizacji sportowej oraz zadaniach zróżnicowanych w zależności od wieku uczestników. Pierwszolasiści wykonywali pracę plastyczną, drugoklasiści pracowali z mapą Polski, a trzecioklasiści rozwiązywali test sprawdzający wiedzą o Polsce. Nasza reprezentacja w tych zmaganiach zajęła II miejsce. W jej skład  wchodzili następujący uczniowie:
Julia Kowalska
Tymon Paczkowski
Kaja Babicka
Łukasz Pchełka
Kinga Jabłońska
Tobiasz Tyburczy
Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Nasi laureaci