Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Sukcesy Sportowe

Artykuły

Finał miejski VII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Podstawowych.

2016-03-23

Finał miejski VII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Podstawowych odbył się 10.03.2016 r. w siedzibie OPP ul. Chełmińska 104.

W finale wzięli udział uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, w których uczestniczyło 180 uczniów. Celem całego cyklu turniejów była popularyzacja rozrywek umysłowych wśród dzieci i młodzieży. Ten interdyscyplinarny konkurs wymagał nie tylko wiedzy ogólnej, ale również umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i zadań szaradziarskich. Uczestnicy turnieju finałowego rozwiązywali krzyżówki, logogryfy, anagramy, szyfrogramy i inne łamigłówki. W finale szkół podstawowych wzięło udział 14 drużyn. Za zestaw można było uzyskać maksymalnie 28 punktów.

Zwyciężyła drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 21 w składzie: Julia Jamka, Agata Ponikowska, Julia Wójcik z ilością 27 punktów za zestaw.

Drugie miejsce drużyna nr 1 reprezentująca Szkołę Podstawową nr 7 w składzie: Matylda Bonikowska, Kacper Cholewiński, Adam Dudziński (26 pkt).

Trzecie miejsce zdobyła drużyna nr 1 Szkoły Podstawowej nr 11 (24 pkt) w składzie: Rafał Nowak, Piotr Wolentarski, Tomasz Wolentarski).

Kolejne miejsca zajęły drużyny: SP nr 5 (Matylda Ciborowska, Celina Furso, Weronika Gmińska) – 21 pkt, SP nr 7 (Alicja Lewandowska, Alicja Tomaszewska, Jakub Gąbka) – 21 pkt, SP nr 12 (Oliwia Markowska, Mateusz Dworacki, Paweł Prus) – 19 pkt.

W finale indywidualnym szkół podstawowych startowało 40 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęła Matylda Bonikowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 (13 pkt), której wystarczyło kilkanaście minut na rozwiązanie całego zastawu.

Drugie miejsce zajął Piotr Wolentarski (SP 11) – również 13 pkt, a trzecie Magdalena Czeladka (SP 2) – 11 pkt.

Następne miejsca zajęli: Kacper Cholewiński (SP 7) – 9 pkt, Jan Karnowski (SP 21) – 9 pkt, Tomasz Wolentarski (SP 11) – 9 pkt. Maksymalnie można było uzyskać13 punktów, a o niektórych miejscach decydował czas oddania zestawu zadań.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, nagrody książkowe, upominki, dyplomy, a zawodnicy w turnieju indywidualnym medale, nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz sponsorów imprezy.

 

Czytaj więcej o: Finał miejski VII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Podstawowych.

Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym

2016-02-26

 III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Miasta w tenisie stołowym.  

Skład drużyny :

Aleksandra Góralska i  Nikola Kraszewska

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym

Mistrzostwa Miasta w mini koszykówce chłopców.

2016-02-26

III miejsce w Mistrzostwach Miasta w mini koszykówce chłopców.

Drużyna grała w składzie :

Sebastian Jabłoński, Dominik Kałamaja ,Szymon Kempa,

Jakub Kowalsk,i Kacper Latek ,Kacper Magdziński,

Adam Mioduszewski, Damian Rozmus, Jakub Styborsk ,

Bartosz Wycech, Tomasz Jaśkiewicz, Marcel Różycki.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Miasta w mini koszykówce chłopców.

Mistrzostwa miasta w mini koszykówce.

2016-02-17

I miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach MIasta w mini koszykówce.

 Skład drużyny :

Aleksandra Góralska

Nikola Kraszewska

Marcelina Małek

 Milena Kwiatkowska

Vanessa Kochańska

Weronika Tuleja

Kinga Foryś

Helena Synkowicz

Martyna Mioduszewska

Wiktoria Tomala

Weronika Klafta

Wiktoria Deuter

Czytaj więcej o: Mistrzostwa miasta w mini koszykówce.

Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Miasta.

2016-01-02

14 grudnia odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Miasta.

Na podium stanęli :

Martyna Mioduszewska - I miejsce w skoku wzwyż

Adam Mioduszewski - I miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów

Sebastian Jabłoński - III miejsce w skoku wzwyż 

Milena Kwiatkowska - III miejsce w biegu na 600 metrów.

Czytaj więcej o: Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Miasta.

III turniej o Mistrzostwo ZSO nr 3 w tenisie stołowym

2015-12-09

Wyniki III turnieju o Mistrzostwo ZSO nr 3 w tenisie stołowym.

1. Nikodem Babiński  - V C

2. Karol Wegner       - V C

3. Damian Florek      - V C

4. Bartosz Wycech   - VI D

5. Jakub Kowalski     - VI D

6. Paweł Wegner      - IV C

7. Dominik Kałamaja  - VI D

8. Damian Rozmus    - VI D
 
Wyniki po trzech turniejach pobierz kilkając na obrazek
 
Czytaj więcej o: III turniej o Mistrzostwo ZSO nr 3 w tenisie stołowym

Turniej Szaradziarski

2015-12-08

2 grudnia 2015  odbył się szkolny etap Turnieju Szaradziarskiego.

Do finału miejskiego zakwalifikowali się:

Kacper Cholewiński, Jakub Gąbka, Matylda Bonikowska,

Adam Dudziński, Alicja Tomaszewska, Alicja Lewandowska.

Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Turniej Szaradziarski

MultiSport

2015-11-24

Program MultiSport Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Głównym założeniem Programu jest nabycie zróżnicowanych umiejętności ruchowych dzieci i kreowanie wzorów zachowań prozdrowotnych.
W Programie eksponuje się wychowawczą funkcję sportu i jego związki z kulturą, a także rolę aktywności fizycznej w umacnianiu więzi rodzinnych i kultywowaniu lokalnych tradycji sportowych.

Treningi odbywają się w grupie 20-osobowej, w trzech 90-minutowych blokach w tygodniu.
Struktura zajęć wygląda następująco:
blok 1: szybkość, wytrzymałość, gibkość, zwinność (zajęcia z elementami lekkiej atletyki, gimnastyki)
blok 2: gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe
blok 3: sporty charakterystyczne dla regionu i trwale zakorzenione w lokalnej tradycji oraz sporty sezonowe.

Zajęcia odbywają się w okresach kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-grudzień.

Czytaj więcej o: MultiSport

II Turniej Tenisa Stołowego ZSO nr 3

2015-11-05
04.11.2015r. został rozegrany II turniej Tenisa stołowego o Mistrzostwo ZSO nr 3.
W zawodach brało udział 24 zawodników  z SP 7 i GIM 12. Zwycięzcami
w poszczególnych szkołach zostali:
 
SP 7:
1. Wegner Karol             - V c
2. Wegner Pawel            - IV c
3. Babiński Nikodem       - V c
4. Florek damian             - V c
5. Wiśniewski Jan           - IV c
6. Kawczyński Patryk     - V c
 
Tabelę po dwóch turniejach pobierz klikając na obrazek .
Kolejny III turniej odbędzie się 02.12.2015r. (środa) o godz.16.00.
 
Czytaj więcej o: II Turniej Tenisa Stołowego ZSO nr 3

Mini piłka ręczna

2015-11-04

   I miejsce w Mistrzostwach Miasta w mini piłce ręcznej dziewcząt.

Skład drużyny : Martyna Mioduszewska, Nikita Modrak,

Marcelina Małek, Milena Kwiatkowska, Julia Wozińska,

Helena Synkowicz, Kinga Foryś, Aleksandra Góralska,

Weronika Tuleja, Oliwia Wieczorek, Nikola Kraszewska,

Julia Wiśniewska.

GRATULUJEMY!!!

                                                                  

 

Czytaj więcej o: Mini piłka ręczna