Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Edukacja Wczesnoszkolna

Artykuły

Klasowe Mikołajki

2018-12-06

Uczniowie klasy II d hucznie obchodzili mikołajki. W szkole odwiedził nas Mikołaj, ale bardzo się spieszył, więc słodkie upominki zostawił w szatni. Później udaliśmy się do muzeum na warsztaty świąteczne. Autobusem jechał Mikołaj, który częstował pasażerów ( oczywiście tych grzecznych, a więc i nas) cukierkami . W muzeum wykonaliśmy piękne choinki, które mogą pełnić funkcję ozdoby lub opakowania na drobne upominki. Wracaliśmy przez Rynek i tam znowu udało się nam spotkać Mikołaja. To był dzień pełen wrażeń. Wprowadził nas w świąteczny nastrój. Święta tuż, tuż…. Uśmiech

Czytaj więcej o: Klasowe Mikołajki

Wizyta małych Mikołajów w Domu Opieki Społecznej.

2018-12-06
Dnia 6 grudnia 2018 dzieci z klasy IIa wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Pawską odwiedziły z występem artystycznym podopiecznych Domu Opieki Społecznej przy ul. Nadgórnej w Grudziądzu. Dzieci w mikołajkowych strojach recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Dając swój czas, radość i zaangażowanie innym, poczuły się jak prawdziwi pomocnicy Świętego Mikołaja:)
Czytaj więcej o: Wizyta małych Mikołajów w Domu Opieki Społecznej.

Akcja charytatywna "Pełni mocy do pomocy"

2018-12-06

UWAGA AKCJA

"Pełni mocy do pomocy"!

Podobnie, jak w ubiegłym roku, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Pełni mocy do pomocy". Każdy, kto zechciałby przygotować podarunek dla podopiecznych grudziądzkiego Centrum Pomocy Dziecku, proszony jest o wybór spośród pozycji na poniższej liście. Została ona stworzona na podstawie pisanych przez dzieci listów do Świętego Mikołaja oraz określonych przez wychowawców bieżących potrzeb.

Chcemy tę listę na bieżąco aktualizować, dlatego proszę o informację (mailowo lub osobiście), którą pozycję z listy chcieliby Państwo zrealizować, unikniemy dzięki temu powtarzania prezentów. Upominki mogą Państwo przekazać opiekunom samorządu (sala 30E lub 19E) lub wychowawcom. Akcja trwa do 18 grudnia.

 Serdecznie zapraszamy! Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli sprawić dzieciom dużo radości w tym wyjątkowym czasie, jakim jest Boże Narodzenie.

Mały Samorząd wraz z opiekunami: K. Reder, M. Pawską

Czytaj więcej o: Akcja charytatywna "Pełni mocy do pomocy"

Andrzejki w klasach 1-3

2018-12-02

Koniec ubiegłego tygodnia upłynął nam w atmosferze wróżb i dobrej zabawy. 29 listopada uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na andrzejki do osiedlowego klubu "Epicentrum". Dzieci poznały tradycje andrzejkowe i wróżyły zgodnie z tą tradycją. Wróżka klubowa przepowiadała przyszłość. Było magicznie, wesoło i głośno. Następnego dnia zabawy z wróżbami czekały na wszystkie dzieci z klas 1- 3. Mały Samorząd przygotował stoisko z wróżbami na korytarzu segmentu E, a wychowawcy andrzejkowe niespodzianki w klasach.

Czytaj więcej o: Andrzejki w klasach 1-3

Wizyta Straży Miejskiej

2018-11-26

Klasy 1-3 spotkały się dzisiaj z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia i w kontakcie z nieznajomym. Aktywnie uczestniczyły w dyskusji, odpowiadały na pytania strażników oraz same zadawały pytania na dręczące je tematy związane z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej o: Wizyta Straży Miejskiej

Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

2018-11-26

W piątek 23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieciom na lekcjach towarzyszyły ich ulubione pluszowe niedźwiadki. Uczniowie klas 1-3 przygotowali także portrety swoich misiów oraz plakaty z informacjami na temat Dnia Pluszowego Misia. Niedźwiadki pojawiały się nawet w niektórych zadaniach lekcyjnych: były tematem prac plastycznych, czy służyły do tworzenia opisu wyglądu postaci na lekcjach języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

Konkurs plastycznym pt. „Polska – moja Ojczyzna”

2018-11-21

W dniu 7 listopada uczniowie klas 1-2 naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Dzieci wykonały samodzielnie pięknie rysunki i plakaty, związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Dla najlepszych w dniu 20 listopada nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów. 

Prace dzieci ozdobiły korytarz szkolny w segmencie E.

Laureaci konkursu:

Magdalena Ośka

Nikola Mossakowska

Jan Malinowski

Julia Tarnawska

Piotr Koprowski

Urszula Przesmycka

Iga Bartoszyńska

Tomasz Czyżykowski

Jakub Demski

Jędrzej Wichowicz

 

 

 

Czytaj więcej o: Konkurs plastycznym pt. „Polska – moja Ojczyzna”

Wycieczka do Muzeum

2018-11-18

Dnia 13.11.2018 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielką p. E. Stankiewicz ponownie udały się do muzeum w Grudziądzu na warsztaty "Moja mała ojczyzna" - część 2. W kolejnym spotkaniu muzealnym dzieci dowiedziały się, iż pod panowaniem krzyżackim wzniesiono spichrze nad Wisłą, ratusz i domy mieszczańskie

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum

Zakończenie zbiórki owoców drzew leśnych

2018-11-18
Dnia 13 listopada 2018 w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się podsumowanie akcji i rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pt:" Zbieramy owoce drzew leśnych". Nasza szkoła zdobyła 1 miejsce wśród 10 zgłoszonych do konkursu szkół z wynikiem 2671 kg kasztanów i żołędzi. Uczeń naszej szkoły Szymon Korczewski zajął III miejsce w Grudziądzu. Wyróżnienia otrzymali; Aleksander Cukrowski, Filip Motyka i Alan Motyka. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, by pomóc zwierzętom leśnym przetrwać zimę.
Czytaj więcej o: Zakończenie zbiórki owoców drzew leśnych

Zakończenie zbiórki

2018-11-18

Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i masowo przyłączyli się do zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej o: Zakończenie zbiórki