Historia Szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 7 znajduje się w Grudziądzu, przy ul. Korczaka 23. Powstała na mocy decyzji Kuratora Oświaty i Wychowania z dnia 10 maja 1979 r. Powyższa decyzja weszła w życie 20 sierpnia, 18 grudnia tegoż roku w obecności ówczesnych władz społeczno - politycznych nastąpiło uroczyste otwarcie szkoły. Na dyrektora powołano mgr Łucję Jankowską. Początkowo w jednym z pierwszych oddanych do użytku segmentów znajdowało się 13 izb lekcyjnych, w których naukę podjęło 620 uczniów z osiedla Strzemięcin.

Z każdym rokiem szkolnym oddawano do celów dydaktycznych kolejne segmenty, wzrastała liczba oddziałów, uczniów i nauczycieli. W maju 1982 r. ogłoszono w szkole plebiscyt na patrona. Zdecydowana większość uczniów opowiedziała się za imieniem Bronisława Malinowskiego. Motywowano to tym, że był on wielkim sportowcem, olimpijczykiem, grudziądzaninem, mieszkańcem naszego osiedla. Po dwuletniej procedurze przygotowawczej we wrześniu 1984 r. nastąpiło uroczyste nadanie imienia i wręczenie sztandaru szkoły.
Od tego też roku placówka współpracuje z innymi szkołami noszącymi imię naszego patrona.

W roku szkolnym 1986/87 po raz pierwszy odśpiewany został hymn szkoły napisany i skomponowany przez znanego grudziądzkiego nauczyciela Henryka Orzechowskiego.

Od 1990 r dyrektorem naczelnym szkoły została mgr inż. Wanda Dramaczonek. Na mocy uchwały Rady Miejskiej w roku szkolnym 1995/96 utworzono w budynku szkoły V Liceum Ogólnokształcące.

W roku szkolnym 1998/1999 Rada Miasta zdecydowała się obie szkoły połączyć w Zespół Szkół Ogólnokształcących. Od roku szkolnego 2004/2005 funkcjonował Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 7, Gimnazjum nr 12 i V Liceum Ogólnokształcące.

Od września 2005 roku dyrektorem ZSO Nr 3 była p. mgr Ewa Gawrział.

Po wygaszeniu gimnazjum od 2019 w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących wchodzi SP 7 i V LO.

We wrześniu 2021 roku dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grudziądzu został p. mgr Jarosław Radtke.