Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

2018-12-18

          Dnia 11 grudnia 2018 roku odbył się etap rejonowy XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym uczestniczyli, w kategorii szkół średnich, uczniowie naszej szkoły: Daria Szebeko z klasy IIa i Kacper Wojciechowski z klasy IIIa.Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie chociaż nie znaleźli się wśród laureatów, to wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy.

 

 

Czytaj więcej o: Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

KOMUNIKAT

2018-12-13

Uczniowie korzystający z dofinansowania do obiadów w stołówce szkolnej

zobowiązani są do złożenia nowych wniosków na nowy rok kalendarzowy.

Nowe wnioski należy pobrać, a następnie wypełnione złożyć

w sekretariacie szkoły

do dnia 19.12.2018 roku.

 

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT

"Wolność - kocham i rozumiem..."

2018-12-09

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Maratonie Pisania Listów Amnesty International.

Jest to największa globalna akcja, która ma na celu pomoc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane.

 

Młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej, gimnazjum i V LO pod opieką nauczycieli przedmiotów humanistycznych napisała ponad 300 listów 

w języku polskim, angielskim i niemieckim w obronie odważnych kobiet, których prawa zostały pogwałcone.

W dniu 7 grudnia 2018 r. włączyliśmy się do Maratonu Pisania Listów, który został zorganizowany w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich 

i wraz z uczniami z innych grudziądzkich placówek oświatowych walczyliśmy z niesprawiedliwością, budując bardziej sprawiedliwy świat.

 

Czytaj więcej o: "Wolność - kocham i rozumiem..."

Uczeń V LO nadzieją grudziądzkiego futbolu!

2018-12-09

        V LO jest kuźnią sportowych talentów. Do naszej szkoły uczęszczają piłkarze, wioślarze i kolarze. Szkoła stwarza im odpowiednie warunki, aby mogli trenować i jednocześnie zdobywać wiedzę. Połączenie nauki z codziennymi treningami to niełatwa sprawa, jednak młodym zawodnikom udaje się odnosić sukcesy zarówno sportowe jak i edukacyjne.

Uczeń klasy I V LO, Kacper Skibicki,

gra w kadrze Olimpii Grudziądz!

 

Oprócz Kacpra, któremu kibicujemy, w naszej szkole uczą się również inni zawodnicy Akademii Piłkarskiej Olimpii.

Klasa III V LO:

Grzegorz Kochalski, Michał Różański, Kacper Rybacki

 

Klasa II V LO:

Jakob Weiszewski, Mikołaj Detyna, Piotr Leszczyński, Jakub Strzykowski, Hubert Kantorowski, Rafał Dobrogowski, Jakub Olszewski, Jakub Przytuła, Paweł Bartoszyński, Sebastian Majas, Dawid Szymkowiak

 

Klasa I V LO:

Marcel Maluchnik, Jakub Stanikowski, Michał Kamiński, Robert Orłowski, Jakub Gniadek, Hubert Kubiaczyk, Stanisław Jabłoński, Mateusz Przybylski, Kacper Skibicki

 

Klasa III gimnazjum:

Adam Safiani, Jakub Wilkowski, Jakub Rzepka, Sebastian Rumiński, Mateusz Kowalski, Krystian Szypczyński, Sebastian Szczepkowski, Jakub Szczepaniak, Mateusz Wilma

 

Wywiad z Kacprem Skibickim

Czytaj więcej o: Uczeń V LO nadzieją grudziądzkiego futbolu!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

2018-12-04

W dniu 3 grudnia 2018 r.  w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu odbyła się gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jedną z osób uhonorowanych była uczennica klasy III a LO - Dominika Bykowska. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Czytaj więcej o: Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Konferencja

2018-12-03

Dnia 29 listopada w auli szkolnej odbyła się konferencja dla uczniów I klasy liceum ogólnokształcącego i klas III gimnazjum p.t.:

Transplantacja. Jestem na tak!

Jak podarować najcenniejszy prezent, czyli życie. 

Prowadzący mgr Eugeniusz Rydel-wiceprezes stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" przedstawił podstawy pobierania i przeszczepiania narządów od dawców żywych i zmarłych oraz opowiedział  zgromadzonym o aktywności ludzi po przeszczepie.

Uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali materiały edukacyjne.

 

Czytaj więcej o: Konferencja

KU NIEPODLEGŁEJ

2018-11-26

W ramach obchodów Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2018 r.  w V LO odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej "Ku Niepodległej".

Licealiści rozwiązywali test na temat drogi Polski do odzyskania wolności.

Najlepsi okazali się:

I miejsce - Filip Smoliński z klasy III, 

II miejsce - Szymon Bachanek z klasy I,

III miejsce - Jakub Stanikowski z klasy I.

Gratulujemy

Czytaj więcej o: KU NIEPODLEGŁEJ

OTRZĘSINY KLASY I LO

2018-11-26

    Zgodnie ze szkolną tradycją dnia 15 listopada 2018 r. w V LO odbyły się otrzęsiny uczniów klasy I.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali "chrzest" oraz pasowanie pierwszoklasistów. Zadaniem uczniów było wykonanie zabawnych konkurencji integracyjnych, m. in. : tworzenie piramidy zbudowanej z własnych ciał, pokonanie toru przeszkód, jedzenie cytryny na czas. Odbył się  także konkurs wiedzy o szkole oraz quiz "Czy znasz swoich nauczycieli?"

Wszyscy świetnie się bawili i wykazali dużym zaangażowaniem. Starsi licealiści z radością przyjęli młodszych kolegów do swojego grona.

Czytaj więcej o: OTRZĘSINY KLASY I LO

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

2018-11-22

Przez dwa dni wszystkie klasy miały możliwość uczestniczenia w "Koncercie pieśni patriotycznych" przygotowanym przez nasze koleżanki i kolegów ze szkolnego chóru. Koncert ten dostarczył nam niezapomnianych wrażeń- mieliśmy niezwykłą okazję powtórzyć lekcję historii i patriotyzmu. Słuchanie i wspólne śpiewanie pięknych, patriotycznych, wszystkim znanych pieśni i piosenek dostarczyło nam niezapomnianych, wzruszających chwil.

Dziękujemy opiekunom chóru i wszystkim, którzy przygotowali tak piękny koncert.

Czytaj więcej o: KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Szkolna akcja charytatywna "Łapa w naszych rękach"

2018-11-18

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej akcji charytatywnej "Łapa w naszych rękach", która ma na celu pomoc zwierzętom przebywającym w  Centrum Opieki nad Zwierzętami  w Grudziądzu.

Prosimy wszystkie klasy o przygotowanie prezentu dla psa lub kota  ze schroniska do dnia 11 grudnia 2018 r.. Najbardziej potrzebne są koce, żwirek dla kotów, mokra karma oraz miski.

Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane Centrum Opieki nad Zwierzętami przez szkolnych wolontariuszy.

Czytaj więcej o: Szkolna akcja charytatywna "Łapa w naszych rękach"