Klimatyczne spotkanie na dywanie

10.11.22. klasy Ia i Ib odwiedził grudziądzki pisarz pan Wiesław Hawełko-Wizo. Nasz gość przekonywał, że wszyscy jesteśmy aniołami oraz, że każdy jest piękny bogactwem swego serca i duszy. Tłumaczył nam, abyśmy zawsze starali się angażować całym sercem w to, co robimy, bo tylko wtedy możemy osiągnąć dobre efekty. Wspólnie szukaliśmy duszy w zgromadzonych książkach oraz porównywaliśmy egzemplarze wydane ponad pół wieku temu z tymi wydawanymi obecnie - ich oprawę, papeterię, ilustracje.

Wysłuchaliśmy również wiersza napisanego przez pana Wiesława specjalnie na nasze spotkanie! Widać było zaskoczenie na twarzach szczęśliwców, którzy usłyszeli w nim swoje imię.

Czytajmy, rozwijajmy się, walczmy o marzenia i nie obawiajmy się próbować swoich sił! Być może za jakiś czas nasi wnukowie będą mieli chęci i podstawy, by zapraszać nas z dumą do szkoły, podobnie jak zrobiła to Nel, uczennica klasy 1b.