LICZY SIĘ KAŻDA MINUTA!

16 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca, młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, pod kierunkiem p. Danuty Cieśli-Morańskiej i ratownika medycznego, p. Rafała Czarneckiego, wzięła udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy.

Nagłe zatrzymanie krążenia to główna przyczyna zgonów na całym świecie. Co 5 sekund z tego powodu umiera człowiek. Rocznie daje to ponad 6 milionów zgonów. Prawie 40% przypadków zatrzymania krążenia zdarza się na oczach postronnych osób.
Podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia, może trzykrotnie zwiększyć szansę na przeżycie chorego.

Pamiętajmy, że na naukę nigdy nie jest za późno, a nasze ręce mogą uratować komuś życie!