MegaMisja w świetlicach szkolnych.

MegaMisja wystartuje w 50 świetlicach szkolnych

Do edycji pilotażowej programu MegaMisja zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych z całej Polski. Zostały wybrane spośród 436 zgłoszeń i jeszcze w tym roku szkolnym rozpoczną zajęcia, które przygotują dzieci do odpowiedzialnego korzystania z nowych mediów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, a zwycięskim świetlicom gratulujemy!

MegaMisja rusza w 25 szkołach już w listopadzie, kolejna grupa 25 szkół dołączy do projektu w styczniu 2016 roku. Wybrane świetlice przez 10 miesięcy będą realizować program opracowany przez ekspertów naszej Fundacji i organizacji partnerskich.
Na najmłodszych...

czekają ekscytujące przygody w Cyfrowym Laboratorium. To w nim toczy się fabularna gra z udziałem animowanych bohaterów, będąca osią MegaMisji. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci na świetlicach zdobędą nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty internetu i nowych technologii. Najmłodsi przyswoją np. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, zasadami komunikowania się, kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji.

Świetlice, które w tym roku szkolnym nie skorzystają z naszego wsparcia, zachęcamy do złożenia wniosku w przyszłorocznej edycji, do której zaprosimy kilkaset szkół z całej Polski.

Lista szkół, które wezmą udział w pilotażowej edycji MegaMisji