klasa 1a z wizytą w CEE

27 października uczniowie klasy Ia SP 7 uczestniczyli w oficjalnym otwarciu „Kompleksu edukacyjno-przyrodniczego w Centrum Edukacji Ekologicznej. Otwarcia dokonał Prezydent Grudziądza Robert Malinowski z dziećmi z klasy Ia.

Dzieci obejrzały rozbudowaną infrastrukturę dydaktyczną placówki. Kwatery dla danieli oraz następujące „punkty” edukacyjne:  „Murszejące drzewo”, „Wywrot”, „Wylęgarnia owadów”, „Gwara łowiecka”, „Las w miniaturce” oraz ścieżkę edukacyjną pn. „Kierunki wykorzystania drewna”. Taras widokowy usytuowany na wysokości ok. 2 m nad ziemią, w koronach drzew, który pozwala na obserwację płochliwych danieli za pomocą lornetek. Na zakończenie dzieci zjadły smaczny tort i z pełnymi brzuszkami pełni wrażeń wróciły do szkoły. To była udana wycieczka.