Światowy Dzień Emotikona.

19 września 1982 roku po raz pierwszy wysłano komuś przez Internet tak popularnego obecnie emotikona – i dlatego w tym dniu swoje święto mają słynne „buźki”, które zna każdy internauta, starszy i młodszy. Emotikony konstruuje się ze znaków na klawiaturze, a ich zadaniem jest przekazanie rozmówcy pewnych emocji – naszego rozbawienia, zaskoczenia czy smutku. Komunikacja on-line staje się dzięki nim prostsza (nie musimy dokładnie opisywać swoich odczuć) i wydaje się bardziej żywa. Emotikon wskazuje jednak na pewną poufałość, dlatego należy używać go ostrożnie. Pamiętajmy też, że nawet milion uśmiechniętych buziek nie zastąpi miłych słów, przyjaznego gestu czy bezpośredniego kontaktu. Na zdjęciu - nasi uczniowie, którzy na zajęciach języka polskiego poświęconych znakom interpunkcyjnym, również przyłączyli się do obchodów Dnia Emotikona.