MultiSport

Program MultiSport Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych.
Głównym założeniem Programu jest nabycie zróżnicowanych umiejętności ruchowych dzieci i kreowanie wzorów zachowań prozdrowotnych.
W Programie eksponuje się wychowawczą funkcję sportu i jego związki z kulturą, a także rolę aktywności fizycznej w umacnianiu więzi rodzinnych i kultywowaniu lokalnych tradycji sportowych.

Treningi odbywają się w grupie 20-osobowej, w trzech 90-minutowych blokach w tygodniu.
Struktura zajęć wygląda następująco:
blok 1: szybkość, wytrzymałość, gibkość, zwinność (zajęcia z elementami lekkiej atletyki, gimnastyki)
blok 2: gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe
blok 3: sporty charakterystyczne dla regionu i trwale zakorzenione w lokalnej tradycji oraz sporty sezonowe.

Zajęcia odbywają się w okresach kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-grudzień.