Wycieczka do Fabryki Bombek

W poniedziałek 29 października 4-osobowa reprezentacja klasy 2d oraz uczniowie z klas 4c i 4d uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek KADPOL w Gnieźnie, która jest rodzinną firmą produkującą świąteczne ozdoby już od 27 lat. Dzieci miały okazję poznać proces ręcznego tworzenia tradycyjnych, szklanych bombek, zwiedzając kolejne działy określane jako:

 „Dmuchalnia” –gdzie z podgrzanego szkła uzyskuje się odpowiednie kształty;

 „Srebrzalnia” – gdzie w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej wnętrza ozdób zabarwiają się na srebrny kolor;

 „Lakiernia” – gdzie szklane kule lakieruje się na różne kolory ;

 „Dekoratornia” – gdzie na gotowy produkt nanosi się unikatowe wzory. Po zwiedzaniu nadszedł czas na warsztaty plastyczne – każdy mógł ozdobić własne bombki. Była też możliwość zakupienia gotowych ozdób świątecznych w firmowym sklepie.